Rowery elektryczne i inne.

Forum pojazdów elektrycznych

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

ABY POZBYĆ SIĘ REKLAM UŻYJ ADBLOCKA LUB PODOBNEGO BLOKERA :)

#1 2023-06-16 06:27:56

zeeltom
Administrator
Skąd: Żyrardów
Dołączył: 2021-08-19
Liczba postów: 448
WindowsChrome 114.0.0.0

Wycieczka na 2 x 100 km

Planuję wyjazd Jaguarem do córki, oddalonej o 100 km. Wstępne badania zasięgu pojazdu wychodzą właśnie około 100 km. Po równym asfalcie powinno dać radę. Niemniej przygotowałem sobie dodatkowy akumulator na jakieś 30 km dodatkowo. Nie wiadomo, co mnie czeka po drodze, więc wolę być przygotowany, niż szukać miejsca dla ładowarki i czekać jakiś czas na podładowanie. Zabieram ze sobą ładowarkę, mały kompresorek akumulatorowy, łatki, klej, drobny zestaw narzędzi, preparat w aerozolu do uszczelniania i pompowania małych dziurek w dętkach. Oczywiście GPS. Zastanawiam się nad lodówką turystyczną, ale chyba sobie daruję. Szkoda prądu. Zimne napoje można kupić po drodze. No i pasażerem dodatkowym będzie pies [sred])
Planuję jechać z szybkością do 25 km/h choć mogę i ponad 40 km/h, ale wtedy pobór prądu wydaje się zbyt duży, bo około 30A. przy 25 km/h pobór jest rzędu 8-12A co powinno zapewnić te 100 km przy akumulatorze 64 Ah. Jak wspomniałem będę miał dodatkowe 20Ah w zapasie, więc powinno wystarczyć. Postaram się zrobić relację filmową z tej podróży [dblpt])


***** ***

Offline

#2 2023-06-18 03:38:01

zeeltom
Administrator
Skąd: Żyrardów
Dołączył: 2021-08-19
Liczba postów: 448
WindowsChrome 114.0.0.0

Odp: Wycieczka na 2 x 100 km

Bateria dodatkowa zrobiona. Zgodnie ze swoim pomysłem w nowych bateriach montuję gniazda serwisowe SCART.

bateriadodatkowa.jpg

nowabateria.jpg

Tolerancja napięcia woltomierzy jest rzędu 0,01 - 0,02V więc można przyjąć, że pietra są mniej więcej równe.


***** ***

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot